לימור שאקו מישראכרט על משאבי אנוש בעת משבר

 In ALL VIDEOS, REDESIGNING THE WORKPLACE & EMPLOYABILITY

בתחילת שנת 2020 נפרדה ישראכרט, לאחר 45 שנים מבנק הפועלים. השינויים הארגוניים הגדולים שנבעו מכך, לצד פרוץ משבר הקורונה, היו מאתגרים מאוד עבור החברה.

לימור שאקו, סמנכ”לית משאבי אנוש בישראכרט, מתארת את תהליך ההתעשתות המהיר. לראשונה, למרות המגבלות של אבטחת מידע ופרטיות, ישראכרט הצליחה להעביר תוך שבועיים 1,500 עובדים שרובם ממוקדי השירות לעבודה מהבית. מהלך שלפני כן נתפס כמעט בלתי אפשרי בתחום הפיננסים.

לימור מתארת את תהליכי קבלת ההחלטות בישראכרט, שכללו דיאלוג מחזיקי עניין מאוד אותנטי ושקוף. כך לדוגמה מספרת לימור על השיח עם וועד העובדים, הקשר עם העובדים שנשמר באופן יומיומי וההקפדה שכלל העובדים שיצאו לחל”ת יהיו זכאים בכל התקופה להמשך תשלום ההפרשות הפנסיוניות.

ההכרח בגמישות מחשבתית ועסקית שיכללה לדעת לימור את ארגז הכלים של המנהלים. בייחוד היא מדגישה את הביטוי והתפקיד של אנשי משאבי אנוש והתפקיד שלהם בהובלת מהלכים עסקיים.

לסיכום, לימור מציעה לשים הרבה יותר סימני שאלה מסימני קריאה, להבין שהרבה תהליכים ותכניות שהיו מובנים מאליו בעבר חייבים בחינה מחדש. וכן לא לפחד מכישלונות או מהחלטות לא נכונות כי כאמור מה שהיה לא נכון אתמול, ייתכן ויהיה נכון מחר.

Recent Posts

Leave a Comment

שופרסל אחריות תאגידיתחלופות הגעה לעבודה