משנה למנכ”ל בנק הפועלים, על המענים למשבר הקורונה

 In ALL VIDEOS, TRUST & PURPOSE IN THE NEW NORMAL

לבנקים תפקיד קריטי בהנעת הכלכלה ובשעות משבר זהו תפקיד קריטי מתמיד. עמית אוברקוביץ, משנה למנכ”ל וממונה על חטיבת משאבי אנוש בבנק הפועלים מתאר את לקיחת תפקיד המבוגר האחראי בקשר עם הלקוחות, העובדים והקהילה. עמית, מתאר את ההבנה המידית ששררה בבנק שאמנם מדובר במשבר בריאותי, אך כזה שיתגלגל במהרה גם למשבר פיננסי. מהרגע הראשון אחת המטרות הראשיות הייתה לשדר מסר ברור של יציבות ועמידה לצד הלקוחות באוסף של פעולות: פתיחת סניפים, תגבור מוקדים, דחיות אשראי ומשכנתאות, קרנות ומוקדי שירות ייעודיים לעסקים, התמקדות באוכלוסיות ייחודיות (לקוחות בגיל 65+) וכו’.

מבחינת הקשר עם העובדים, מילת המפתח היא אמון. הבנק בחר בדרך של האצת העבודה מרחוק תחת הסלוגן “מרגישים קרוב עובדים מרחוק”, ובתוך ימים ספורים מפרוץ המשבר, הבנק אפשר ל כ-5000 עובדים לעבוד מרחוק. זה העצים לדברי עמית את תחושת האמון והאחריות של העובדים, ובהמשך לכך גם העובדה שאף עובד לא יצא לחל”ת לכל אורך התקופה.

בקהילה, התמקדו ב 4 נושאים: בריאות, רווחה וסיוע כלכלי למשפחות נזקקות, תעסוקה, וכלים וידע להתנהלות פיננסית. בכל אחד מארבעת הנקודות האלו בוצעו מספר שיתופי פעולה שמושתתים על עבודה משותפת מעבר לתרומות. לדוגמה, מיזם “משכיר לעצמאי” ועוד שמקנים הכשרות ויכולות לעובדי שנפלטו משוק התעסוקה, למצוא את עצמם כמה שיותר מהר חזרה בעבודה או לכל הפחות לחזק ולשפר. באופן אישי, עמית מסכם שמבחינת בנק הפועלים האחריות התאגידית היא כמו החמצן של הבנק ובלי אחריות תאגידית יהיה ממש קשה להתקדם ולהתפתח.

Recent Posts

Leave a Comment

בטיחות וכלכלה התנהגותית