חדשה ומקיפה – טבע ESG אסטרטגיית

 In ALL VIDEOS, THE RISE OF ESG INVESTMENTS

התואר “סמנכ”לית ESG” הוא הגדרת תפקיד שטרם הכרנו בישראל. לדברי עמליה אדלר-וקסמן, סמנכ”לית ESG בטבע, השם נבחר בקפידה ומשקף תפיסה שבה סביבה, חברה וממשל התאגידי שווים בחשיבותם.

אסטרטגיית ה-ESG החדשה של טבע אושרה ביוני 2020 וכוללת 21 נושאים מהותיים עם יעדים שאפתניים.

בסביבה (E) ניתן דגש לפליטות, פסולת, שפכים, מניעת השפעה שלילת של ייצור חומרי התרופות והמשבר של עמידות חיידקים לאנטיביוטיקה וניהול שפכים שקשורים לייצור אנטיביוטיקות.

בחברה (S) טבע מדגישה את נושא הנגישות לתרופות (access), הכלה וגיוון (הכלה במובן התרבותי ומימוש עצמי) מעורבות עובדים וחיבור העובדים לטבע.

בממשל תאגידי (G) הדגש הוא על אתיקה, מניעת שחיתות, ניהול ESG בשרשרת האספקה, וניהול איכות של ייצור תרופות ברמה הגבוהה ביותר.

ביטוי למימוש האסטרטגיה ניתן לראות בנושא נגישות לתרופות. טבע מגיעה לכ-200 מיליון חולים מדי יום. תרופות גנריות מאפשרות, בשל המחיר הנמוך יחסית, להגיע לחולים רבים היכולים לרכוש אותן. אך עדיין יש אוכלוסיות שלא מסוגלות לכך. ההתחייבות של טבע היא לבנות 8 שותפויות משמעותיות שמטרתן להביא תרופות לקהילות נזקקות בתחומים מובחנים. עמליה משתפת בפרויקטים לדוגמה שהתקיימו באפריקה ומדינות מתפתחות, אך גם בשווקים מערביים כמו ארה”ב ובישראל.

את ההתמודדות עם נגיף הקורונה, עמליה מתארת כמבחן לכלל החברות במימוש הפרמטרים של ESG בחברה. בטבע הוגדרו שלושה תחומים מרכזיים למיקוד בתקופת הקורונה: 1. עובדים – הקפדה על בריאות העובדים, המשך פעילות הייצור בצורה בטוחה, והגנה על העובדים במפעלים גם במקומות בהם היו סגרים כלליים. 2. החולים – האתגר הגדול של חברות תרופות הוא המשך אספקה מדי יום של תרופות, למרות שחלק גדול מהתעבורה העולמית והמקומית נפגע. 3. תמיכה בממשלות וארגונים בינלאומיים שבא לידי ביטוי בהבנת צרכים מהירה ומתן סיוע.

עמליה מסכמת שבניית אסטרטגיית מצריכה הבנה. מדובר בתהליך, וקצב שונה לכל חברה. יש חשיבות להבין מהי החברה, אופייה, ולהתאים את הקצב והיעדים למקום בו החברה נמצאת. מילות המפתח הן: שיפור שיטתי לאורך זמן; תיעדוף – כל הנושאים חשובים, אך חשוב במיוחד לבחור מיקודים; ולבסוף גמישות ומהירות תגובה בשעות משבר ובתקופות של חוסר וודאות קריטיות. ESG פוגש את החברות בכל מקום.

Recent Posts

Leave a Comment

קיימות תרמוקיראות הגיוון תנובה